Warsztaty według metody Carole Sutton

Serdecznie zapraszamy rodziców oraz opiekunów na 8 tygodniowy program szkoleniowy, 8 książeczek według metody Carole Sutton, którego celem jest nabycie kompetencji, umiejętności i wiedzy, w jaki sposób radzić sobie z trudnymi zachowaniami u dzieci.

Warsztaty skierowane są zarówno dla rodziców i opiekunów dzieci zdrowych oraz dzieci z zaburzeniami, w tym ze spektrum autyzmu. Spotkania mają charakter psychoedukacyjny.

W trakcie warsztatów będziemy pracować nad wybranym zachowaniem dziecka.

Naszą uwagę skupimy przede wszystkim na zdobyciu wiedzy i umiejętności z zakresu:

• obserwacji trudnego zachowania
  • tego co poprzedza i co następuje po trudnym zachowaniu
  • tego co wywołuje trudne zachowanie oraz co należy zrobić gdy się ono pojawi
  • stosowania nagród i kar
  • stosowania metody do różnych zachowań
  •  utrwalenia pozytywnych zmian w zachowaniu dziecka

Warsztaty to cykl 8 spotkań (1xtyg).
Spotkania będą miały charakter indywidualny

Termin rozpoczęcia: I tura- 03.10-30.11. 2016 II tura 01.02-31.03.2017

Godzina i dzień tygodnia: ustalane indywidualnie z osobą prowadzącą warsztaty

Koszt: 40zł/1 spotkanie (cena za 60 minut). Jednorazowo przed rozpoczęciem warsztatów pobierana jest opłata w wysokości 28 zł przeznaczona na zakup materiałów dla rodzica, których będzie mógł używać w domu.

Prowadzący: mgr Ewa Dróżdż (pedagog specjalny, terapeuta, Dyrektor Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego „Pierwsze Kroki”)

Zgłoszenia telefoniczne pod numerem 505630658 lub mailowe na przedszkole@pierwszekroki.edu.pl

Ilość miejsc jest ograniczona

Serdecznie Zapraszamy